Táborová základna

RS Knesplíkov v Mentaurově
"lesní zašívárna"

O areálu
RS Knesplíkov v Mentaurově vlastní manželé Knesplovi. Nachází se zde 20 chatiček, z toho 13 jich je určeno k rekreaci. Jedna chatka je přestavěná na kuchyň, další na zázemí pro zdravotníka. Je zde pitná voda z vodovodního řádu. Zavedena je elektřina, k vaření se používají plynové bomby. Telefonní signál je zde velmi slabý.

Chatičky
Čtyřlůžkové chatky vybavené dvěma palandami, stolečkem, židlí a skříňkami. Nutno mít vlastní polštářek, spacák a baterku.Koliba
Styčný bod celého tábora. Místo pro setkávání vybavené dostatkem stolů a lavic pro stolování a barem pro výdej jídla. Používána jako útočiště při nepřízni počasí. Součástí je i pódium, které lze využít jako prostor pro předvedení dovedností, ale také jako rozšíření posezení.

Umývárny
Samostatná jednotka umístěná nad hlavní částí tábora zajistí dostatek soukromí. Umývárny jsou rozděleny na dívčí a chlapecké a v každé části se nachází toalety (v chlapecké též pisoáry) a umyvadla. Mytí rukou zajištěno v teplé vodě. Z boku umýváren (pod širým nebem) se nachází dvě sprchy, v prostoru před sprchani je postaven velký stan. Soukromí při sprchování je zachováno také díky rozpisu a vymezenému času pro dívky a pro chlapce. Sprchování zajištěno v teplé vodě.

Kuchyň
Skromná kuchyň umístěná v jedné z chatiček. Vybavená veškerým potřebným kuchyňským náčiním včetně lednic, sporáků, pečících troub, dostatkem nádobí, hrnců apod. Náš personál kuchyně zde dokáže vykouzlit nejedno skvělé jídlo.

Zdravotka
Zdravotní chata je zázemím pro zdravotníka a obsahuje také ošetřovnu. Marodka se nachází v těsné blízkosti zdravotky. Zdravotníkem je záchranář ZZS s dlouholetou praxí.

Areál a okolí
V hlavní části tábora se nachází chatičky, styčným bodem je koliba. V areálu se nachází hřiště, nad hlavní částí také dětské hřiště se skluzavkou a lanové centrum. Areál obklopuje listnatý les. Město Litomeřice je vzdáleno cca 6 km. V okolí je mnoho turistických stezek.

Adresa pro korespondenci do tábora:
Jméno dítěte
Alopex, z. s.
RS Knesplíkov v Mentaurově
Mentaurov 2
412 01 Litoměřice

- Fotogalerie -