Táborová základna
Ranč Železnice

V budově A se nachází kancelář, v níž po dobu tábora úřaduje hlavní vedoucí. Ve druhé půlce budovy se nachází zázemí pro zdravotníka. Ten má zde svůj pokoj, ošetřovnu s plně vybavenou lékárničkou a pokoj pro marody.

Budovy B a C jsou identické. Každá z nich je rozdělena na dvě stejné půlky, v nichž se nachází 3 pokoje, WC a koupelna se sprchovým koutem a umyvadly. Tyto budovy jsou vyhrazeny pro personál.

Z jihovýchodu areál sousedí s druhým areálem, kde majitel chová mnoho zvířat - koně, kozy, ovce, husy - děti si je přes plot mohou prohlédnout a je to pro ně prima podívaná. Na západu se nachází pole a na severu smíšený les. Jelikož jsme v srdci Českého ráje, lze podniknout i plno výletů, např. do Jičína - města pohádek, do Rumcajsovy jeskyně, na rozhlednu Tábor, zříceninu Kumburk a mnoho dalšího.

Hlavní budova je největší budovou v areálu, umístěná v jeho srdci. Nachází se v ní vybavená kuchyň, kde je pro děti připravována strava. Jídlo je vydáváno výdejovým okénkem, prázdné talíře jsou vraceny do druhého okénka, u něhož si každý den oddíly střídají službu. Dále se zde nachází jídelna, kapacitně minimálně pro 100 lidí. Oddíly stolují společně, každý u svého stolu. V jídelně se nonstop nachází i várnice s pitím (čaj nebo šťáva), která je pravidelně doplňována personálem. Dále je zde místnost s krbem, kde je umístěn ping pong, odpočívárna s křesly a nástěnka, kde mohou děti sledovat svůj postup v celotáborové hře nebo hodnocení úklidu chatiček, plní na ní také denní úkoly a poznávačky. Z této místnosti se dostaneme i do dámských a pánských umýváren, kde jsou WC, sprchy a umyvadla. V hlavní budově jsou ještě dvě místnosti, které budou sloužit jako herny, nyní jsou však v rekonstrukci. Z terasy hlavní budovy organizujeme ranní a večerní nástupy.

Ubytováním pro děti jsou dvou až čtyř lůžkové chatky. Chatičky jsou nově obložené a vymalované. Nachází se v nich válendy nebo palandy, skříň, stolek a židle. Každá chatka má verandu, chatky jsou atypické. Nachází se zde i světlo a zásuvka, ty však nejsou v průběhu tábora dětem k dispozici.

V areálu jsou budovy rozmístěny do čtverce, kolem nich jsou situovány chaty po šesticích. Uprostřed se nachází písčité hřiště, vedle něj je ohniště. Před budovou A je rovné prostranství, např. na fotbal či hromadné akce. Vstup za hlavní budovu je dětem zakázán.

Cca 100 metrů pod areálem se nachází přírodní koupaliště, které patří k areálu a je tedy soukromé a vyhrazené jen pro danou skupinu, která má areál pronajatý. Vody je zde od hloubky cca 30 cm až po 150 cm.

- letecký pohled na celou táborovou základnu -